Jüri Ratas Keskerakonna suurenenud toetusest: oleme uue valitsuse loomisel õigel teel

 (38)
Keskerakonna volikogu istung 15.10.2016
Jüri Ratas Keskerakonna volikogu istungil Foto: Karli Saul

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et täna avaldatud erakondade populaarsusuuringu tulemus annab märku rahva heakskiidust Eesti poliitikas toimuvatele põhimõttelistele muudatustele.

"Keskerakond on olnud tugevalt tähelepanu keskpunktis ning on rõõmustav, et oleme suutnud oma toetust kasvatada," ütles Ratas pressiteate vahendusel. "Loomulikult olen erakonna kõrge toetusega rahul, sest see annab signaali, et meie püsivalija on erakonna tegevuse heaks kiitnud ning toetajaid on veelgi lisandunud."

"Keskerakonna juhtimisel loodav koalitsioon viib erakonna programmi üle pika aja taas riigi juhtimisse ning kahtlemata on inimestel meie suhtes suured ootused. Pean heaks märgiks ka seda, et uus valitsus saab tööd alustada toetusega, mis on kõrgem kui parlamendi opositsioonil," lisas Keskerakonna esimees. "Oleme uue valitsuse loomisega õigel teel ning asume tööle selle nimel, et Eesti seisakust välja tuua."

Rahvusringhäälingu tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt 2.-15. novembrini läbi viidud küsitluse tulemusel on populaarseim erakond Keskerakond 29 protsendiga, mis on 3 protsenti rohkem kui eelmisel kuul. Teisel kohal on Reformierakond 21 protsendiga, kuid on kaotanud kuuga 4 protsenti toetajaid. Järgnevad SDE 13%, EKRE 12%, IRL 9% ja Vabaerakond 9%.