Jüri Ratas: Kadri Simsoni seostamine Teet Soormile esitatud kahtlustusega on alatu! Toetan Simsoni jätkamist ministrina

 (429)
Jüri Ratas: Kadri Simsoni seostamine Teet Soormile esitatud kahtlustusega on alatu! Toetan Simsoni jätkamist ministrina
Foto: Priit Simson

Keskkriminaalpolitsei pidas eile kinni HKScani Baltimaade üksuse eksjuhi Teet Soormi, kes on Kadri Simsoni elukaaslane. Peaminister Jüri Ratas rõhutab, et sellega seoses Simsoni ründamine on laim.

"Kadri Simson on olnud väga tugev majandus- ja taristuminister. Ta on teinud oma tööd alati professionaalselt, ausalt ja täie pühendumusega. Tema alusetu seostamine antud kahtlustusega oleks ründamine läbi eraelu," sõnab Ratas Delfile.

"See on alatu ning poliitilisse kultuuri sobimatu. Toetan igati Kadri Simsoni jätkamist valitsuse liikmena."

Näiteks Postimehes ilmus täna artikkel "Simsoni jätkamine paneb valitsuse kahvlisse", kus oli märgitud, et Simsoni jätkamise vastased viitavad sellele, et Eesti Vabariigi valitsus peab mitte ainult olema, vaid ka välja paistma plekitu.

Esitatud kahtlustuste järgi omastasid Teet Soorm ja Mati Tuvi aastatel 2010–2016 AS-i Rakvere Farmid vara, kasutades selleks nendega seotud isikutele kuuluvate või nende kontrolli all olevate ettevõtetega sõlmitud lepinguid.

Seotud lood:

Samuti kasutati fiktiivseid arveid kuritegelikul teel saadud raha legaliseerimiseks. Lisaks sõlmisid Soorm ja Tuvi ettevõttele kahjulikke rendi- ja garantiilepinguid, millega võeti ettevõttele põhjendamatuid kohustusi summas üle kolme miljoni euro. Nüüdseks on kriminaalmenetluses tsiviilhagi tagamiseks arestitud üle 1,3 miljoni euro väärtuses vara.

Teet Soormi kaitsja Tarvo Lindma ütles eile Eesti Päevalehele, et Soorm ei nõustu kahtlustustega, sest need olevat alusetud. "Mingisugust omastamist, rahapesu ega kahju tekitamist pole toimunud," kinnitas ta.