Jüri Ratas: eelarvetasakaalu asemel tuleks lähtuda majanduskasvust ja turvalisest elukeskkonnast

 (367)
Keskerakonna, IRLi ja SDE esimehed Jüri Ratas, Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski teatasid, et alustavad 09.11.2016 konsultatsioone, et moodustada valitsus.
Keskerakonna esimees Jüri RatasFoto: Karli Saul

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul ei oleks tema valitsusele kõige olulisem mitte eelarve tasakaalu põhimõte, vaid turvalise elukeskkonna pakkumine ja majanduskasv.

Eile riigikogus peaministri kohalt umbusaldatud Taavi Rõivas rõhutas ETV saates “Foorum” eelarve tasakaalu ja tööjõumaksude langetamise vajalikkust. “Minu jaoks on nii-öelda maksu- ja majanduspoliitika põhinäitajad, mille järgi mina saan järeldust teha, et kas see koalitsioonilepe on õiges suunas või mitte, eelarve tasakaal ja tööjõumaksude langemine või tõusmine.”

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) koalitsiooniläbirääkimisi pidav Jüri Ratas ütles, et ta on nõus uue valitsuse nimel vastutust võtma. “Aga ma ei ole nõus vastutust võtma selle seisukoha eest, et see [valitsus — toim] saab lähtuda narratiivist või põhimõttest, et eelarve on tasakaalus. Ei, sellest see ei lähtu. See lähtub sellest, et kas me suudame Eesti elanikele pakkuda turvalist elukeskkonda, kas me suudame majandus- ja fiskaalpoliitiliste meetmetega panna Eesti majandus kasvama. See lähtub sellest,” rõhutas Ratas.

Keskerakonna esimees ütles muu hulgas ka seda, et ta ei kardaks investeeringute katmiseks laenu võtta.