Jüri Luik: Venemaa rünnak Ukrainas pole eksitus, ohtu tuleb näha tõsiseltvõetavana

 (38)
Kaitseminister Jüri Luik
Kaitseminister Jüri LuikFoto: Priit Simson

Kaitseminister Jüri Luik kohtus Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeniga, kellega käsitles Venemaa rünnakut Ukraina aluste vastu Aasovi merel.

Mõlemad ministrid kinnitasid olukorra tõsidust. "Venemaa relvastatud rünnakut ei tohi alahinnata. Tegu ei ole eksituse või pelga intsidendiga ning ohtu tuleb näha reaalse ja tõsiseltvõetavana," rõhutas Luik.

Kohtumisel arutati ka NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamist, Balti õhuturvet ning arenguid Euroopa Liidu kaitsekoostöös.

Saksamaa on otsustanud ühineda Eesti juhitud mehitamata maismaaplatvormi EL-i kaitsekoostöö projektiga. Kaitseminister Luige hinnangul lisab Saksamaa liitumine projektile kaalu.

Lisaks kohtus Eesti kaitseminister Luik Angela Merkeli välispoliitika nõuniku Jan Heckeriga ja osales Berliini välispoliitika foorumil paneelis, milles analüüsiti Venemaa globaalseid ambitsioone.

Berliini välispoliitika foorum on suurim ja olulisim Berliinis korraldatav iga-aastane välispoliitikakonverents, millel osalevad poliitikud, kõrgemad riigiametnikud, eksperdid ja ajakirjanikud Euroopast, Lähis-Idast, Aasiast ja Ameerikast.