Jüri Luik: Malis on vaja kiiresti taastada tsiviilvalitsus

 (40)
Jüri Luik: Malis on vaja kiiresti taastada tsiviilvalitsus
Operatsioon BarkhaneEesti kaitsevägi

Kaitseminister Luik osales täna Prantsusmaa kaitseministri poolt kokku kutsutud Saheli koalitsiooni videokohtumisel, kus arutati olukorda Malis ja edasisi tegevusi. Koalitsiooni kuuluvad kaitseministrid kinnitasid, et riigipööret ei tunnustata, kuid terrorismivastane võitlus Malis peab jätkuma ning rahumeelne üleminek demokraatlikule valitsemisele peab leidma aset võimalikult kiiresti.

„Malis on vaja kiiresti taastada tsiviilvalitsus, haarates kaasa võimalikult palju erinevaid ühiskondlikke jõude,“ lausus kaitseminister Luik kohtumisel.

Kohtumisel tõdeti, et rahvusvaheliste jõudude töö Malis peab jätkuma, vastasel juhul halveneks sealne olukord veelgi kujutades läbi terrorismi ning uue võimaliku rändevoo otsest julgeolekuohtu ka Euroopale.

Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly tänas partnereid nende toetuse eest Malis. Lisaks Eestile olid esindatud ka teised koalitsiooni kuuluvad liitlased: USA, Saksamaa, Belgia, Kanada, Tšehhi, Kreeka, Itaalia, Norra, Portugali, Rootsi, Taani, Soome, Holland ja Euroopa Liit ning Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO).

Kaitseministrid ning Euroopa Liidu ja ÜRO esindajad kinnitasid, et jätkavad panustamisega Mali julgeoleku ja stabiilsuse tagamiseks.

Mali julgeoleku ja stabiilsuse tagamist toetavad läbi erinevate missioonide Euroopa Liit ja ÜRO ning samuti ka Prantsusmaa operatsiooniga Barkhane ning Takuba sihtüksusega. Eesti kaitseväelased osalevad kõigis neljas rahvusvahelises algatuses koos liitlastega.