Jüri Ennet: kui opositsioon esitaks sisulisi küsimusi, siis Savisaar neile ka vastaks

 (114)
Jüri Ennet
Jüri EnnetFoto: Sven Arbet

Keskerakondlasest psühhiaater ja Tallinna linnavolikogu liige Jüri Ennet leiab, et linnapea Edgar Savisaar vastab volikogus alati sisulistele küsimustele ning eirab vaid provotseerivaid küsimusi.

"Jah, praegu on volikogus mõttetult palju tühja tuule tallamist, aga loogiliselt mõtlevale inimesele ei jää märkamata opositsioonipoolne sihilik aja venitamine, mõned mõttetud korduvküsimused ja huvi puudus arutatavate küsimuste lahendite otsimisel," kommenteeris Ennet Delfile Savisaare käitumist ja küsimustele mittevastamist eelmisel nädalal volikogus.

Sisulistele küsimustele näiteks auklike teede, lasteaiakohtade puuduse, õpetajate palkade ja meediale kulutatud maksumaksja raha kasutamise kohta Enneti sõnul Savisaar vastab.

"Isiklikult soovitan Linnapeal tõusta piltlikult "etlejate kogukonnast" kõrgemale tasapinnale, et säilitada stoiline rahu ka siis kui ebavajaliku müraga takistatakse suure pildi jälgimist, juhtimist ja konstruktiivset tegutsemist. See oleks väärikas signaal opositsioonile, tervist säilitav ja soovitav käitumismall linna juhtimisel ja mittesihipärase käitumisega olukordade lahendamisel," ütles Ennet.

"Inimesel tekib paratamatult kaitserefleks provotseerijate vastu ning ülekompenseerimise võimalus vastustes. Ja seda provotseerivalt küsijad soovivadki," lisas ta.

Tallinna linnavolikogu viimasel istungil tekkis vastasseis linnapea Edgar Savisaare ja linnavolikogu liikme Juku-Kalle Raidi vahel. Viimane soovis küsida investeeringute kohta Tallinna teedevõrku, kuid linnapea ei soovinud küsimustele vastata.

Seotud lood:

Nimelt peale Raidi küsimust selle kohta, et mille põhjal Savisaar väidab inimesi olevat rahul raha vähendamisega linna teede korrashoidu, pöördus Savisaar volikogu esimehe Toomas Vitsuti poole ja hakkas kaebama, et ta ei soovi Juku-Kalle Raidi sinatada. "Nii et lepime kokku, kuidasmoodi me tema käitumisse suhtume," ütles Savisaar.

Siiski ei rahuldunud Raid selle vastusega ja küsis oma küsimuse uuesti ning juhtis tähelepanu asjaolule, et Savisaar on valitud linnapea ja saanud palju hääli, mistõttu on ta kohustatud aru andma.

"Aitäh, teie küsimuste peale ei arva ma mitte midagi," ütles Savisaar.

Hoolimata teiste volikogu liikmete protestidest, mindi küsimustega ikkagi edasi väites, et linnapea andis oma vastused juba.