Jürgen Ligi sõitis autoga bussirajal: ummikud olid suured ja mul oli kiire

 (456)
Jürgen Ligi sõitis autoga bussirajal: ummikud olid suured ja mul oli kiire
Foto: Ilmar Saabas

Esmaspäeval võis hommikuse tipptunni ajal näha Piritalt linna poole sõitmas rahandusminister Jürgen Ligi, kes roolis oma ametiautot ühissõidukitele mõeldud sõidureas.

Delfi poole pöördus murelik linlane, kes kirjeldas järgmist intsidenti: "Võiksite küsida rahandusminister Ligilt, kuhu tal nii kiire oli, et pidas täna (eile, 10. detsember - toim.) hommikul kella 9 ajal vajalikuks sõita Pirita teel ühistranspordireas. Russalka foori juures vaatasin, et mingi Audi sõitis bussirealt vahele ja tuttav minister oli roolis. Sinna bussireale saab sisuliselt ainult TOP-hotelli juurest, vahepeal peale- ja mahasõite ei ole."

Lugeja küsimusele vastas rahandusminister Jürgen Ligi järgmist: "Ma tean, see häirib kaasliiklejaid, ja see häiriks ka mind ennast. Seepärast jätan alarmsõidukile antud võimaluse reeglina kasutamata. Aga vahel, nagu ka eilse suure ummiku ja kiirusega, lihtsalt pole seda aega," ütles Ligi.

Nimelt viitas minister siinkohal asjaolule, et liiklusseaduse järgi loetakse alarmsõidukiks ka kiireloomuliste ametiülesannete täitmisel olevat ministri autot. Seda võimalust rahandusminister Ligi kasutaski.