Jürgen Ligi: ega teenetemärk päris ootamatu olnud

 (71)
Jürgen Ligi: ega teenetemärk päris ootamatu olnud
Foto: Ilmar Saabas

Presidendilt tänavu Eesti euroalaga liitumise puhul
teenetemärgi saanud rahandusminister Jürgen Ligi ütles Delfile, et peale tema ja Ivari Padari oleks võinud tunnustada ka teisi euro nimel töötanud poliitikuid ja ametnikke.

Riigivapi III klassi teenetemärgi saanud Ligi ütles, et presidendi tunnustus talle päris üllatus polnud. "Ega ta päris ootamatu olnud. Aga poliitikute tunnustamine on viimasel ajal haruldane erand ja selle loogika olnud ajalooliselt ebaühtlane," ütles Ligi.

Eesti eurotsooni viinud Ligi lisas, et mõnelgi tema majanduspoliitilisel oponendil on aumärke pigem mitu ja nad on sõdinud selle pikaajalise poliitika vastu, mis oli eurotsooni pääsemise eelduseks.

Aumärkide jagamise puhul hindab Ligi mõõdukust. "Aga euro puhul tunnen paljudest nimedest puudust - nii poliitikute kui ametnike seas."

See, et koos temaga sai teenetemärgi eelmine rahandusminister Ivari Padar, teeb Ligile heameelt. "Nii hea inimese tunnustamine on tore ja ei saa alahinnata seda, et euro pooldajana polnud Ivaril sotsina lihtne. Ka europarlamendi aegu on tema tuge tunda olnud."