Julgeolekuekspert: lekked seavad ohtu ausa suhtluse

 (14)
Julgeolekuekspert: lekked seavad ohtu ausa suhtluse
---

Julgeolekuanalüütiku Eerik-Niiles Krossi sõnul võivad Wikileaksi paljastused ohtu seada USA ja tema liitlaste head suhted ning ka edaspidise ausa suhtluse.

"Kui eelmine kord avaldas Wikileaks Afganistani kohta sõjalist informatsiooni, mis mõnes mõttes oli otseselt ohtlik paljude inimeste elule, siis seekord avaldatakse diplomaatilist köögipoolt, mis ühest küljest ei pruugi kedagi ohustada, kuid teisalt kindlasti seab ohtu head suhted USA ja tema liitlaste vahel," ütles Kross intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", vahendavad ERR Uudised.

"On kahetsusväärne, et selline asi on juhtunud, sest see seab ohtu edaspidi võimaluse ausalt rääkida nii siseringis kui ka oma liitlastega, sest igaüks kardab, et äkki see satub kuidagimoodi ajalehtedesse," ütles Kross.

"Teisest küljest näitavad need dokumendid, et terve mõistus on USA diplomaatilises teenistuses säilinud, ega pole otseselt valetatud, pigem on räägitud ausalt nii nagu asjad tegelikult on. Iga valitsus peab ju saama oma välisesindajate käest võimalikult adekvaatset informatsiooni. See õigus on igal riigil," märkis analüütik.