JUHIS | Terviseamet saatis korteriühistutele soovitused ruumide puhastamiseks

 (100)
Tallinna munitsipaalmajad ja korterid Raadiku tänaval
Foto on illustreeriv.Foto: Tiit Blaat

Terviseameti Põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik rääkis eile "Aktuaalsele kaamerale", et amet on saatnud kõigile korteriühistutele ja korteriomanikele juhise selleks, kuidas kortermajades parimal moel oma tervist koroonaviiruse levikuperioodil kaitsta. Kõik ühistud pole aga veel juhist kätte saanud.

Korteriühistutele mõeldud juhises antakse nõu, kuidas tuleks trepikodasid, lifte ja üldkasutatavaid ruume puhastada ja tuulutada, millised pinnad vajavad eriti suurt tähelepanu ja kuidas liftiga sõitmisel käituda.

Pärast eilset "Aktuaalset kaamerat" andsid mõned ühistud märku, et nendeni pole terviseameti juhis jõudnud. Terviseameti pressiesindaja Margit Pulga sõnul on ameti teada teade korteriühistutele välja läinud, aga kindluse mõttes kontrollitakse see veel üle ja saadetakse uuesti, kui tõesti on juhtunud, et mõni korteriühistu ei ole seda veel saanud.

"Hetkel on meil terviseameti kodulehel olemas juhis nii eesti kui ka vene keeles. Kohe on lisandumas ka ingliskeelne variant," märkis Pulk.

"Lähipäevil saab valmis ka eesti-, vene- ja ingliskeelne koristusjuhise plakat, mille proovime koos koostööpartneritega kortermajadesse organiseerida, et see oleks võimalik stendidele üles panna," sõnas Pulk.

Juhise täismahus lugemiseks või allalaadimiseks klikake alloleval dokumendil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!