Juhan Kivirähk: Keskerakond suutis oma maine juba enne kongressi ära rikkuda

 (27)
Rahvakogu, II osa, inimesed
Juhan KivirähkFoto: Ilmar Saabas

"Tugev langus leidis aset juba enne kongressi nii, et Keskerakond selle suure sisemise võitlusega siiski suutis oma maine juba enne kongressi niimoodi ära rikkuda, et valijad sealt eemaldusid. Sest oli ju selgelt näha, et erakond on lõhenenud, et ükskõik kumb pool seal võidu saavutaks, et osa valijaid niikuinii selle toetamisest loobuks," kommenteeris Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk keskpartei toetuse langust.

Teise kukkuja, IRL-i reiting on parlamendierakondadest kõige madalam. Kivirähk ütles, et pärast "kampsunite" lahkumist on IRL Res Publica nägu ja Vabaerakonna puhul paistab, kuidas sinna IRL-st läinud olulised tegijad on partei hästi erakonnamaastikul sisse seadnud, jagades pidevalt kolmandat-neljandat kohta sotsiaaldemokraatidega, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Pikka aega olid nüüd IRL ja EKRE võrdselt toetatavad, aga selge, et see segment toetab rohkem EKRE ideoloogiat, kui seda IRL-i häbelikku konservatiivsust, mida nad valitsuskoalitsioonis olles täiel rinnal väljendada ei saa. Ja praegu nad jäävad selles segmendis selgelt hätta," nentis Kivirähk.

Keskerakonna toetus on kahanenud 8 protsendipunkti võtta 33-lt 25-le, kuid sellele vaatamata on keskpartei kõige populaarsem, selgus ERRi tellitud parteide populaarsusuuringust. Reformierakonda toetab 20 protsenti valijaist, mis on kolme protsendi võrra suurem kui novembris.

Sotsiaaldemokraate toetab 14, Vabaerakonda 13 ning EKREt 10 protsenti valijaist.

IRLi populaarsus on langenud aga ülimadalale - 7 protsendini.

Turu-uuringute AS küsitles ERR-i uudistetoimetuse tellimusel 1001 vastajat nende kodudes.