Juhan Aare: minu käes on Lauri Vitsuti lahkumisavaldus

 (33)
Juhan Aare: minu käes on Lauri Vitsuti lahkumisavaldus
Foto: Andres Putting

Rahvaliidu esimees Juhan Aare teatas, et erakonna peasekretär on esitanud lahkumisavalduse.

"Minu ees laual on peasekretär Lauri Vitsuti lahkumisavaldus: "Soovin tagasi astuda peasekretäri ametikohalt 22. novembrist 2010,"" teatas Aare.

"Olen taotlenud üheskoos 12 maakonna- ja linnaühenduse esindajaga peasekretäri ametist lahkumist neljal korral: 16. septembril tegin L. Vitsutile kirjaliku ettepaneku esitada ise lahkumisavaldus; 20. septembril arutas peasekretäri vabastamist juhatus ja volikogu; sama teema oli päevakorras ka 1. oktoobril Jõgeval toimunud juhatuse koosolekul; 11. oktoobril esitasin Rakveres kogunenud juhatusele järjekordse ettepaneku peasekretäri väljavahetamiseks. Vitsut jäi sellegipoolest ametisse tänu asjaolule, et erakonna aseesimehed ei pidanud muudatuse tegemist vajalikuks. Eriti jõulised peasekretäri toetajad on olnud erakonna aseesimeestest riigikogu liikmed Mai Treial ja Ester Tuiksoo," nentis Aare.

Aare sõnul ei toimu peasekretäri ja tema juhitud büroo tegevus Rahvaliidu hüvanguks. Samuti kirjutas erakonnajuht, et Lauri Vitsuti ja tema toetajate tegevus on suunatud erakonna lammutamisele, liitmaks see Keskerakonnaga.