Juhan Aare: maksan raha tagasi sel sajandil

 (63)
Lauri Vitsut ja Juhan Aare
Foto: Andres Putting

Erakonna kontolt enda firmale raha kandnud Juhan Aare sekeldustel ei näi lõppu tulevat. "Siiani pole Aare sentigi tagasi maksnud," nentis Rahvaliidu peasekretär Lauri Vitsut.

Pühapäeval rääkis Juhan Aare TV3 uudistele, et teeb ettevalmistusi raha tagasi maksmiseks. Eesti Päevalehele ütles Aare eile, et maksab lähiajal. “Lähiaeg. See sajand,” vastas Aare küsimusele, mida tähendab “lähiaeg”.

Mäletatavasti tekkis Rahvaliidu juhatusel augustis kahtlus, et erakonna esimees Juhan Aare on teinud erakonna raha kasutades ebaotstarbekaid kulutusi, kooskõlastamata neid enne erakonnaga. Selgus, et Aare oli Rahvaliidu kontolt oma firma Eesti Kultuurfilm kontole kandnud kahes osas kokku 177 000 krooni.

24. augustil kiirelt kogunenud juhatus otsustas: Aare peab raha tagasi maskma. Aare enda ettepankul anti talle selleks aega kolm kuud. Nüüdseks on kaks kuud möödas, aga Aare pole teinud katsetki maksta. Peasekretär Vitsuti sõnul on ta varem mitmel korral lubanud, et teeb seda osade kaupa.

“Ma ei usu ühtegi sõna, mida Vitsut räägib,” teatas Aare eile Vitsuti sõnade peale.

Tõsi Aarele antud tähtaja lõpuni on üks kuu, kuid mõni päev enne kella kukkumist toimub Rahvaliidu üldkogu, kus erakonnale hakatakse uut juhti valima.