Juba sel pühapäeval: Eestis alustatakse koroona vastu vaktsineerimist Ida-Virumaal

 (182)
Juba sel pühapäeval: Eestis alustatakse koroona vastu vaktsineerimist Ida-Virumaal
AP

Homme saabuvad kõikidesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse, sealhulgas Eestisse esimesed COVID-19 vaktsiini tarned. Vaktsineerimist kui sellist alustatakse ülehomme.

Vene Delfi kajastab, et alustuseks vaktsineeritakse Ida-Virumaal töötavaid arste. Narva haigla ülemõde ja terviseameti kriisistaabi liige Natalja Metelitsa sõnas, et pühapäeval hakatakse vaktsineerima Ida-Viru keskhaiglas ning päev hiljem Narva haiglas.

"Meie haigla on saanud 65 vaktsiiniannust. Vaktsineerime inimesi, kes nn koroonarindel - erakorralise meditsiini osakond, kiirabi ja koroonaviiruse osakond," selgitas ta ja lisas, et vaktsineerimine on vabatahtlik.

Vaktsineerimine koosneb kahest annusest, teine süstitakse kolm nädalat hiljem. Eestisse tuuakse esialgu Euroopas esimesena müügiloa saanud Pfizer/Biontechi vaktsiin. Eeldatavasti saab jaanuaris müügiloa ka Moderna vaktsiin.

Esmased vaktsineerimiskohad on haiglad, perearstikeskused, hooldekodud, elutähtsate teenuste osutajate töökohad, teiste suurema nakkusriskiga eesliinitöötajatega töökohad, nakkuskliinik ja vaktsineerimiskabinetid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!