"Jõulutunnel" toetab Hiiumaa haiglat 1,38 miljoniga

 (10)
"Jõulutunnel" toetab Hiiumaa haiglat 1,38 miljoniga
Foto: Tanel Meos

ETV heategevusprogrammi "Jõulutunnel" toetustelefonid sulgusid eile õhtul, olles enam kui 24 000 annetaja toel kogunud hiidlaste haiglale 1,383 miljonit krooni.

"Hiidlaste soov, et nende meretaguses haiglas oleks kompuutertomograaf, leidis paljude televaatajate mõistmist ja toetust. Me soovisime ka laiemalt käsitleda ääremaade võimalusi, seal elamise riske ja suhteid suuremate keskustega ning suur tänu kõigile, kes elukorraldusele Eestis kaasa mõtlesid," ütles "Jõulutunneli" produtsent Margus Saar.

Esimese jõulupüha 4,5-tunnise programmi partner oli Hiidlaste Koostöökogu, kes ühendab kohaliku kogukonna algatust osta Hiiumaa haiglasse kompuutertomograaf, mis võimaldab hea diagnostika kohapeal ja seeläbi kiire ning õige meditsiiniabi.

Margus Saare sõnul ärgitati saates arutlusi teemal, milline peaks olema riigi roll ääremaade elu korraldamisel ja mida võiks kohalikud kogukonnad ise ette võtta.

"Nagu ütlevad vanad hiidlased - maailmanaba on ju seal, kuhu sa vaia maa sisse lööd, maailm on ümmargune ja sellepärast on inimesed Hiiumaal just nimelt selles maailma kõige tähtsamas kohas. Hiidlaste algatus on hea näide sellest, kuidas üks kogukond ei ole oma elukorraldusega rahul ja kutsuvad iseend ja teisigi hiidlasi aitama."

Saates esinenud riigikontrolör Mihkel Oviir märkis, et Eesti haiglates on kompuutertomograafe piisavalt ja need on alakasutuses, kuid samas toetas ka tema perekond oma panusega hiidlaste algatust.

Seotud lood:


2009. aastal annetasid televaatajad “Jõulutunneli” vahendusel 1,5 miljonit krooni, et naiste üheksa varjupaiga spetsialistide tegevuse toetamise kaudu anda abi kõigile perevägivalda kogenutele Eestis.

2008. aastal koguti Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele kliinilise kõnni- ja liikumisanalüüsi labori seadmete soetamiseks 3,4 miljonit krooni.

2007. aastal koguti televaatajate abiga 2,93 miljonit krooni, et soetada Tallinna lastehaiglale ning Tartu ülikooli kliinikumile laste opereerimiseks sobivaid operatsioonilaudu ning kindlustada kõik Eesti sünnitusosakonnad lootemonitoridega.