Jõukad annetajad eelistavad taas oravaid

 (20)
Jõukad annetajad eelistavad taas oravaid
Foto: Ilmar Saabas

Kui Reformierakond kogus esimeses kvartalis annetusi kõigest 321 000 krooni ja Keskerakond kõrgus esimese kolme kuu annetuste kogusumma, 1,78 miljoni krooniga teiste kohal, siis järgnenud kuud pole Keskerakonnale enam niivõrd suuri eraannetusi suutnud tuua.

Juba teises kvartalis pöördusid kaalukausid ärimeeste vana lemmiku Reformierakonna ka­­suks: kolme kuuga koguti kokku 2,85 miljonit krooni, mille seas oli ka senine aasta rekordannetus üks miljon krooni Märt Vooglaiult, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskerakond vastas teises kvartalis kõigest 544 000 krooniga, mille olid kogunud enamjaolt erakonna enda liikmed.

Reformierakonna annetajate hulgas olid aga silmapaistvamad jõud peale Vooglaiu ka teised äritegelased, näiteks AS-i Tavid osanik Alar Tamming ning ehitusärimehed Toomas Luman ja Andres Koger.

Kolmandas kvartalis kogus Reformierakond täpselt sama palju kui teises kvartalis — 2,85 miljonit krooni. Vooglaid seekord kukrut ei kergendanud, kuid tavapärasest 200 000-kroonisest annetusest ei keeldunud Toomas Luman.

Keskerakond toetus kolmandas kvartalis taas parteilastele, kuid liikmed suutsid seekord koguda suisa 1,608 miljonit krooni.
Kolme kvartali kogutulemus: Reformierakond — 6,02 miljonit, Keskerakond — 3,88 miljonit, IRL — 1,25 miljonit, sotsid — 362 719, Rahvaliit — 355 695 krooni.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online'is