Joodikpolitseinik lasti töölt lahti

 (7)

Tartu prefekt vabastas teenistusest politseiinspektor Janek Toomessalu, kes põhjustas septembri lõpus Tartus purjuspäi autoroolis olles tõsise liiklusõnnetuse.

Tartu politsei pressiesindaja sõnul vabastati Toomessalu ametist distsiplinaarsüüteo tõttu, lisaks ootab teda purjuspäi liiklusõnnetuse põhjustamise eest väärteo korras karistus.

Toomessalu sattus liiklusõnnetusse 26. septembril kella 20.55 ajal, eelnevalt oli ta ilmunud purjuspäi tööle ja seetõttu oli temaga töösuhe ajutiselt peatatud.

Inspektor oli päeval ilmunud tööle joobnuna, teenistusse teda ei lubatud ja allüksuse juht viis inspektori koju. Mõni tund pärast seda võttis Toomessalu oma isale kuulunud VAZ-i, millega põhjustas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee kümnendal kilomeetril Tartu vallas liiklusõnnetuse.

Lähte tankla lähedal oli VAZ 2108 vasakpöördel ette jäänud vastassuunast otse lähenenud Daewoo Tacumale, mille roolis oli Tartu vangla 36-aastane direktor Andrus Kõre. Inimesed ei saanud liiklusõnnetuses vigastusi.

Politseiinspektor oli autot juhtides raskes alkoholijoobes, avariikohal mõõdeti tal alkoholijoobeks 3,28 promilli.

Vahetult pärast õnnetust siirdus Toomessalu haiguslehele, mistõttu sai Tartu prefekt temaga teenistussuhte lõpetada alles oktoobri lõpus.