Jõgeva maskimeistrid: tootmisliin keevitab mõne tunniga kümneid tuhandeid maske

 (103)
Kaitsemask
Foto on illustreeriv.Foto: Sven Arbet

"Maskide maaletoojate seast meil sõpru oodata ei ole. Meie müüme maske 35 senti tükk ja me suudame neid toota sadu tuhandeid," ütleb Jõgeva mööblitehase Softcom juht Priit Pettai ja seirab, kuidas suhteliselt väike tööstusliin viskab välja ühe maski.

Tööstusliini sisseseade läks maksma umbes 200 000 eurot ja oma maskitootmise viimane sõna, vahendab Õhtuleht.

Pettai ütleb, et selliseid seadmeid on maailmas alles üksikuid: “Eks me läksime riski peale välja, see on väga kapriisne, materjal peab olema kontrollitud ja ühtlase kvaliteediga. Minu teada ostis Leedu üks mööblitööstus 10 sellist liini, Lätis on kindlasti üks, aga eks neid tuleb Eestissegi juurde.”

Pettai märgib, et nemad toodavad tehases nii-öelda rahvamaske, mis ei ole meditsiinilised maksid, aga selle liiniga saab toota ka meditsiinilist maski — tuleb lihtsalt üks kangas masinale juurde panna.

Refereeritud artiklit loe täismahus Õhtulehest!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!