Jõesaar: Eesti riigil on kodutöö tegemata

 (31)
Jõesaar: Eesti riigil on kodutöö tegemata
Foto: Andres Putting

Ringhäälingunõukogu esimehe Andres Jõesaare sõnul põhineb Pervõi Baltiiski Kanali edu kohalikel uudistel ja on Eesti riigi suur tegematajätmine, et meil puudub oma teine kanal, mis pakuks samasugust infot.

“Kõik need väited, et kohalikud venelased on kinni ainult suures meelelahutusmaailmas, mis üle piiri meile satelliidi kaudu tuleb, ei ole tõesed. Eesti uudised on see magnet, mis tõmbab venelasi ja see on rahvusringhäälingul tegemata,” vahendavad ERR Uudised Jõesaare sõnu ETV saates “Vabariigi kodanikud”.

Vene vaataja võitmine oma kanalile võtab Jõesaare sõnul aastaid aega. “Õige aeg oleks olnud teise kanaliga alustada kaheksa aastat tagasi, aga see magati maha.”

Rahvastikuministri büroo otsus tellida venekeelseid diskussioonisaateid telekanalil PBK on tema sõnul küsitav seetõttu, et tegu on võõrriigi kanaliga, mille tonaalsus pole Eestit toetav.

Venekeelse ajalehe MK Estonia peatoimetaja ja saates PBKd esindanud Pavel Ivanovi sõnul ei ole PBK Eesti-vaenulik. “Keegi ei sea saatejuhtidele sõnu ette ega saada juhiseid,” rõhutas Ivanov.