Jevgeni Ossinovski: kui Reformierakond teeb ettepaneku koalitsiooniläbirääkimisi alustada, võtame selle vastu

 (166)
Reformierakonna valimispidu
Reformierakonna valimispiduFoto: Ilmar Saabas

SDE esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul eile Reformierakonna esindajatega kohtumisel midagi veel paika ei pandud. Pigem oli tegu esialgse kokkusaamisega, et näha, milline ühisosa kahel erakonnal riigivalitsemise tuleviku osas on. Sotsiaaldemokraadid on otsustanud pakkumise koalitsioonikõneluste alustamiseks vastu võtta, kui Reformierakond selle teha otsustab.

"Eile oli meil esmane kontakt. Natukene vaatasime üksteisele otsa, arutasime poliitlise olukorra üle ja mõtlesime, millisel viisi koos saaks valitseda," kirjeldas Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna jaoks olulisi punkte Ossinovski esialgu välja tuua ei soovinud. "Minu stiil on, et läbirääkimiste jutud jäävad läbirääkimiste uste taha," ütles ta.

"Praegu on natukene vara piirjooni mahatõmmata. Eks iga erakond läheb läbirääkimistele selle programmiga, mille nad valimistel osalesid. Me ei ole läbirääkimistega veel selles faasis, kus ühisosad ja erimeesused tekivad," kirjeldas Ossinovski.

Sotsiaaldemokraadid ootavad Ossinovski sõnul Reformierakonna otsuse ära, pärast seda loodetakse alustada koalitsiooniläbirääkimstega. "Sealt edasi vaatame operatiivselt," ütles Ossinovski.

Järgmist kohtumist Reformierakonnaga sotsiaaldemokraatidel esialgu kokku lepitud pole.