Jevgeni Krištafovits: "eriliste russofoobide" nimekirja avaldab ilmselt Venemaa ise

 (12)
Eesti Vabaerakonna üldkogu Kamahouse 'is
Jevgeni KrištafovitšFoto: Priit Simson

Kodanikuaktivist Jevgeni Krištafovitš on enda sõnul olnud Venemaa sissesõidukeelu all juba 14 aastat ja värskesse "eriliste russofoobide" nimekirja sattumine polnud tema jaoks midagi üllatavat. Nimekirja avaldab tema arvates peagi Venemaa pool ise.

"Ma olen sarnastes nimekirjades figureerinud juba aastast 2004," ütles Krištafovitš Delfile.

Krištafovitši hinnangul peavad praegu kõik poliitikud ja avaliku elu tegelased, kes on kuidagi Venemaa teemaga seotud ja ei ole antud nimekirjas, mõtlema, et miks nad seal ei ole.

"Mina olin nendes nimekirjades juba varem ja kui mind seal ei oleks, siis see oleks väga-väga kummaline. Siis oleks kindlasti mõtlemiskoht," sõnas Krištafovitš. "Aga Venemaa ei ole unustanud, mis on väga tore tunnustus," lisas ta.

Teisi nimesid, mis Venemaa nimekirja on pannud, Krištafovitš nimetada ei osanud. "Välisministeerium seda ka ei avalda. Ma küsisin, et mitu inimest on nimekirjas, aga seda ka ei avaldata," märkis ta.

Krištafovitš usub, et nimekirja avaldab mingil hetkel Venemaa pool ise. "Selliseid nimekirju tehakse Venemaal tavaliselt just selleks, et meedias jällegi meelde tuletada, et nemad jälgivad. Suure tõenäosusega see nimekiri varsti tuleb," rääkis ta.