Järjest suureneva nakatunute arvuga Pärnu karmistas nõudmisi koolidele

 (28)
Jüri Gümnaasiumi uue hoone avamine
Pilt on illustreerivFoto: Ilmar Saabas

Pärnu linna kriisikomisjon saatis linna haridusasutustele juhised, kuidas järgmise kahe nädala jooksul koroonaviiruse leviku tõkestamiseks käituda ja suhtlemist piirata.

Regionaalne kriisikomisjon juhtis tähelepanu sellele, et viirust levitavad inimesed, kes töötavad mitmes asutuses. Seetõttu palus komisjon, et järgneva kahe nädala jooksul võib üks õpetaja kontakttunde anda vaid ühes õppeasutuses, teistes koolides tunde andes tuleb kasutada distantsõpet.

Kõigis haridusasutustes tuleb vähendada omavahelist läbikäimist. Koolides ja lasteasutustes ei tohiks gruppidena koguneda õpetajate tuppa või teistesse ruumidesse sotsiaalseks suhtluseks. Õppeasutustes ei tohi täiskasvanud viibida maskita ega ühiselt aega veeta, näiteks õpetajate toas vahetunni ajal suhelda. Ametialaseks suhtluseks on rangelt soovitav kasutada elektroonilisi kanaleid.

Samuti tuleb järgneval kahel nädalal ära jätta klassiüritused, ühised väljasõidud, kooliülesed sündmused, klassidevahelised spordivõistlused jms.

Koolijuhtidel tuleb hajutada vahetunde, et õpilased võimalikult vähe kokku puutuksid. Võimalusel ollakse vahetunni ajal õues.

Linnavalitsuse allasutuste töötajad peavad igapäevaselt järgima vabariigi valitsuse kehtestatud meetmeid ja piiranguid, sealhulgas kandma siseruumides maski või visiiri. Ürituste ja täiskasvanute huvitegevuse korraldamisel tuleb kinni pidada valitsuse seatud piirangutest.

Linnavalitsuse kriisikomisjon saab piirata üksnes linna allasutustes toimuvat, erakoolides ja erahuvikoolides korraldab tööd kooli juhtkond, lähtudes valitsuse ja terviseameti otsustest.

Kolmapäeval olid ööpäevaga Eestis tuvastatud 603-st positiivsest koroonaproovist Pärnumaalt pärit 92. Seda, et Pärnus ja Pärnumaal on COVID-19 olukord halvenenud, ütles täna Delfile ka Irja Lutsar.