Järgmisel nädalal saab kontrollida sõiduki tulesid ja rehve tasuta

 (5)
Järgmisel nädalal saab kontrollida sõiduki tulesid ja rehve tasuta
Foto: Eero Vabamägi

Järgmisel nädalal teisipäevast kuni neljapäevani, 14. – 16. oktoobrini on sõidukiomanikel üle Eesti asuvates tehnoülevaatuspunktides võimalus kontrollida tasuta oma sõiduki tulede ja rehvide korrasolekut ning vastavust normidele. Vajadusel ja võimalusel saab sõiduki tuled ka kohapeal ära reguleerida.

Saabumas pime aeg ning seoses sellega tuleb üha suuremat tähelepanu pöörata tulede korrasolekule. Selleks korraldab Maanteeamet ka tänavu koostöös tehnoülevaatuspunktidega üleriigilise kampaania ’Tuled ja rehvid korda’. Tulesid ja rehve saab kontrollida lasta 14.–16. oktoobril ülevaatuspunktides ja Tartu Kutsehariduskeskuses nende lahtioleku ajal, teatas maanteeamet.

Kampaania ajakava ning liitunud ülevaatuspunktid leiab maanteeameti kodulehelt.

Sügis on ka märgade ja libedate teede aeg, mis tõttu tuleb hoolikamalt jälgida auto jalavarjude seisukorda. Tühjad rehvid on liiklemisel üheks ohuteguriks. Madal rehvirõhk suurendab veeretakistust ja kiirendab rehvide ebaühtlast kulumist. See omakorda vähendab auto juhitavust ja võib ühel hetkel, nt kurvis sõites saatuslikuks saada. Samuti suurendab madal rehvirõhk kütusekulu. Seega on õige aeg ka rehvid üle kontrollida.

Talverehve tuleb kasutada detsembris, jaanuaris ja veebruaris. Naastrehve tohib kasutada 15. oktoobrist 31. märtsini.