JÄRELVAADATAV | Tehnikaülikooli rektorikandidaadid debateerisid kõrgkooli arengusuunade, akadeemiliste ambitsioonide ja rolli üle ühiskonnas

 (15)

Tehnikaülikool valib rektori 18. mail. TTÜ rektoriks kandideerivad: ametisolev rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, tehnikaülikooli ehituse- ja arhitektuuri instituudi direktor akadeemik Jarek Kurnitski ning Tallinna ülikooli praegune rektor professor Tiit Land.

Debati teemadeks tehnikaülikooli arengusuunad, akadeemilised ambitsioonid ja ka roll ühiskonnas, näiteks tark linnak, õppe-, arendus- ja teadustegevus, rahvusvahelistumine ja koostöö erasektoriga, samuti ülikooli vilistlaskonna roll ülikoolis.

TTÜ nõukogu liige ning rektori valimiskomisjoni esimees Tõnis Kanger ütles debati eel: "See on tehnikaülikooli rektorikandidaatide viimane avalik debatt. Kuivõrd senised on olnud tudengite ja ülikooli haldustugistruktuuri töötajate kesksed, siis ootan sellelt debatilt laiemalt kogu liikmeskonna, eriti aga akadeemilise personali ja vilistlaste aktiivset osalust. Loodan, et käsitlemist leiavad nii ülikooli teaduse olukord kui ka ühiskonna teenimise teemad."

Debatti modereeris ajakirjanik Urmas Vaino. Debatti kommenteeris ka Eesti Ekspressi toimetaja ja arvamusliider Priit Hõbemägi.