JÄRELVAADATAV | Tänane koroona nakkuskordaja 25 on hoopis teistsugune kui kevadine sama number

 (81)

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja terviseameti esindaja andsid ühise pressikonverentsi, et rääkida COVID-19 leviku hetkeolukorrast Eestis.

Eesti nakkuskordaja - haigestumus 100 000 inimese kohta - tõusis täna üle 25.

"Tänane 25 erineb palju kevadisest 25-st," selgitas Terviseameti
nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko. "Toona oli palju inimesi haiglas, paljud olid vanemad inimesed. Praegu haigestuvad pigem nooremad inimesed," selgitas ta. Praegu vajab hingamisabi 2 inimest. "Võime öelda, et haiglaravil on praegugi kaasuvate haigustega vanemad inimesed."

Dontšenko sõnul haigestuvad peamiselt inimesed vanusegrupis 20-39.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et märkimisväärsed nakkusallikad on erapeod, mille osas riik otseselt piiranguid kehtestada ei saa. Seetõttu kutsus Kiik üles järgima erapidudel Terviseameti reegleid ning võimalusel erapidusid, näiteks sünnipäevasid, ära jätma. "On pidusid, kus on nakatunud kõik peokülalised," ütles Kiik.

HOIA telefonirakendust laaditakse alla järjest rohkem

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles pressikonverentsil, et HOIA rakendus on tänaseks rohkem kui 112 000 inimese telefonis. Kiige sõnul võiks see arv küündida vähemalt 30 protsendini Eesti elanikkkonnast. Haigeks on end rakenduse vahendusel märkinud 41 inimest.