Jänes: rahvusooper saab 10 miljonit palgaraha

 (1)

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul oli rahvusooperi kunstiliste kollektiivide palgaküsimuse lahendamine kõne all juba järgmise aasta riigieelarve planeerimise käigus ja valitsus otsustas lisada rahvusooperi palgaküsimuse lahendamiseks riigieelarve eelnõusse lisaraha.

“On selge, et rahvusooperi peamine vara on seal töötavad inimesed. Meil on kavas tõsta rahvusooper Estonia kunstiliste kollektiivide töötasusid ennaktempos, oleme planeerinud järgmise aasta eelarvesse selleks täiendavad 4,7 miljonit krooni,” ütles Jänes.

20. septembril valitsuse heakskiidu saanud ja hetkel riigikogus arutamisel olev riigieelarve eelnõu näeb ette, et rahvusooperile eraldatakse järgmisel aastal üle 10 miljoni krooni rohkem palgaraha kui eelmisel aastal. Sellest 5,7 miljonit on kõrgharidusega kultuuritöötajatele ettenähtud palgakasv ja 4,7 miljonit juba nimetatud täiendavad vahendid palgaprobleemi leevendamiseks.

Otsus, kuidas riigipoolne suurem toetus oma organisatsiooni sees jaotada, on rahvusooperi juhtkonna pädevuses.

Kultuuriministeerium loodab, et eelarve lisasummad jõuavad rahvusooperi kunstiliste kollektiivide palkade, mitte näiteks täiendavate ehitustööde katteks.