Jänes ei ole nõus kultuuritöötajate palku vähendama

 (102)
Jänes ei ole nõus kultuuritöötajate palku vähendama
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Kultuuriminister Laine Jänes ei ole nõus palkade ühetaolise vähendamise kavaga, kui see kohustab lisaks riigiametnikele vähendama ka kultuuritöötajate palkasid.

Kultuuriministri sõnul on kultuurieelarves hasartmängumaksu väikese laekumise tõttu niigi suure surve all toetused kultuurielule tervikuna, teatas kultuuuriministeeriumi pressiesindaja.

Seda enam puuduvad võimalused lisaks vähendada ka kultuuritöötajate palku. „Nõustun, et riigi eelarveseisu parandamiseks on kärped valitsusasutustes vajalikud. Seda teeme kindlasti nii ministeeriumis, kui Muinsuskaitseametis. Siiski ei saa ma nõustuda kirvemeetodit järgiva palgakärpeplaaniga, mis nudiks muuhulgas kultuuritöötajate niigi madalaid sissetulekuid veelgi,“ ütles minister.

Minister Jänese sõnul on ühtlustatud palgakärpe korral põhjendamatu ametnike ja loovisikute võrdsustamine, aga just seda praegu välja käidud eelnõu ette näeks. „Kuni ei ole arvestatud valdkonnaspetsiifikat ja pannakse ühte potti kõik need, kes riigilt palka saavad, orkestrimuusikust või muuseumitöötajast kuni ametnikuni, ei saa ma kultuuriministrina seda plaani toetada.“

Minister lisas, et palkade ühetaolist vähendamist lubavasse seaduseelnõusse tuleb selgelt sisse kirjutada, keda peetakse silmas riigiametnikuna ja välistada võimalus, et vähendamine puudutaks ka avalikus sektoris tegutsevaid kultuuritöötajaid.