Jälitusseade aitaks tabada kihutajaid

 (206)
Liikluspolitsei kiirust mõõtmas
ETA FOTO

Eesti liikluses toimuva kaose pärast muret tundev Tauno Tuisk tuli välja ideega, mille kohaselt varustatakse riigi raha eest kõik mootorsõidukid ühte suurde süsteemi ühendatud GPS-/GSM-seadmega, mis annab juhile märku kehtivatest liikluspiirangutest ning edastab talle nende rikkumise korral ohusignaali.

Tavaelus Hansapangas töötava Tuisu idee kohaselt varustataks kõik Eestis arvel olevad sõidukid mobiiltelefonisuuruse seadmega, mille displeil on kolm eri värvi tuld: roheline, kollane ja punane. Ükskõik kus sõiduk parasjagu liikleb, tunneb seade läbi GPS-süsteemi ära vastavas asukohas kehtiva kiiruspiirangu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui juht ületab kas kogemata või tahtlikult etteantud piirkiirust, kustub seadme roheline tuli ja vilkuma hakkab kollane.

Punase tule süttides edastab seade politseile nii auto asukoha koordinaadid, kuupäeva, kellaaja kui ka sõiduki kiiruse. Edasi saab politsei tuvastada auto omaniku ja vormistada trahvi.

GPS-seadme abil lubatud kiiruse ületajaid tabada võimaldava süsteemi kohta ei ole justiitsministeerium seisukohta veel võtnud. Lähiajal tutvustab Tuisk lisaks justiitsminister Rein Langile ideed ka siseminister Jüri Pihlile.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines