Jaanus Tamkivi toetab Reformierakonna praeguse juhatusega edasi minekut, mitte uue valimist

 (76)
Jaanus Tamkivi
Jaanus TamkiviFoto: Hendrik Osula

Kuigi Reformierakonna käilakuju Siim Kallas teatas, et aset leidnud võltsingute tõttu tuleks kaaluda partei sisevalimiste kordamist, leiab erakonna riigikogu fraktsiooni juht Jaanus Tamkivi, et see ei ole vajalik.

„Eks laupäeval tuleb volikogus võtta mingi seisukoht, ega mõlemat pidi ei saa,“ ütles Tamkivi Delfile, lisades, et siis kui otsustatakse uusi valimisi mitte korraldada, pole ka midagi valesti.

„Minu isiklik seisukoht on see, et ei ole vaja hakata uuesti seda kõike jooksu läbi tegema aga kui mõni inimene arvab, et see on vajalik, siis tuleb ikkagi lõpuks otsustada, et kumba pidi asi jääb,“ rääkis Tamkivi.

Reformierakonna esimees Andrus Ansip ütles juba vahetult pärast Lääne-Virumaal häältevõltsimisega vahele jäänud ja partei juhatusse kuulunud Kristiina Ojulandi parteist välja viskamist, et selle pärast uusi valimisi korraldama ei hakata.

„Kui keegi langeb juhatuse liikmete hulgast välja, siis juhatus jätkab ilma uue juhatuse liikme lisandumiseta ja see tähendab, et Reformierakonna juhatus jätkab 14 liikmelisena ja 15 liikmeliseks ta ei saa,“ selgitas Ansip möödunud nädala kolmapäeval Delfile.