Jaanus Mutli kinkekaarti asub vaagima riigikohus

 (18)
Jaanus Mutli kinkekaarti asub vaagima riigikohus
Foto: Andres Putting

Riigikohus võttis eile arutusele Tallinna keskerakondlasest eksabilinnapea Jaanus Mutli kinkekaardi juhtumi, kuid ei ole selles istungiaega veel määranud.

Mutli (35) suhtes Harju maakohtus tehtud määruse vaidlustas riigikohtus tema kaitsja vandeadvokaaat Urmas Ustav, kirjutab ERR Uudised.

Advokaat ei ole rahul, et Harju maakohus leidis Mutli korruptsioonivastase seaduse rikkumise väärteos kuriteo tunnuseid, samuti sellega, et kohus otsustas saata tema väärteomaterjalid Põhja ringkonnaprokuratuurile kriminaalmenetluse alustamiseks.

Mullu 10. novembril tühistas Harju maakohtu kohtunik Merle Parts Põhja prefektuuri kriminaalosakonna korruptsioonikuritegude talituse mullu 30. juuli otsuse Mutli korruptsioonivastase seaduse rikkumise  väärteos ning lõpetas selles aegumise tõttu menetluse.

Samas leidis kohtunik Parts, et Mutli tegevuses on ilmnenud kuriteo tunnused ning saatis väärteomaterjalid Põhja ringkonnaprokuratuuri kohtueelse menetluse korraldamiseks. Ühtlasi jättis kohus  menetluskulud 148 902 krooni ja 40 senti Mutli kanda.

Väärteoprotokolli järgi sai Mutli Tallinna farmaatsiatehaselt reisifirma Domina World Travel 15 000 krooni maksva kinkekaardi ajavahemikul 7. märts-9. november 2007. Kinkekaardi eest käisid reisil Tenerifel Mutli elukaaslane ja ämm. Tallinna volikogu liige Mutli on ka SA Tallinn 2011 juhatuse liige.