Jaanus Karilaid: erinevalt Jüri Ratasest ajab Kaja Kallas vaid oma partei asja

 (127)
Õiguskomisjon
Jaanus KarilaidFoto: Tiit Blaat

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles Eesti Päevalehe peaministrikandidaatide küsitluse tulemusi kommenteerides, et erinevalt Keskerakonna esimehest ja peaministrist Jüri Ratasest ajab Reformierakonna juht Kaja Kallas vaid oma partei asja.

"Kaja Kallas on tore inimene, aga ta ei kontrolli oma niinimetatud tagatuba. Võimalik, et Kristen Michali ja Rain Rosimannuse võimuiha varjutab Kaja siirad soovid," ütles Karilaid Delfile.

Erinevalt Keskerakonnast pole Reformierakond oma varasemaid vigu Karilaiu sõnul tunnistanud. "Danske panga juhtum määris Eesti rahvusvahelist mainet, kuid leebelt öeldes oma tööd lohakalt teinud Reformierakonna poliitikud lähevad sirge seljaga inimestelt hääli küsima. See on ülbus ja häbematus, mis veab alla nende reitingut," sõnas ta.

"Kindlasti mõjutab Jüri Ratase reitingut Eesti inimestele olulistele teemadele keskenduv Keskerakonna valimisplatvorm, milles on tähtsal kohal peretoetuste tõstmine, ravijärjekordade lühendamine, erakorraline pensionitõus ning inimeste sissetulekute suurendamine," rääkis Karilaid.