Jaak Aaviksoo kandideerib taas tehnikaülikooli rektoriks, konkurentsi pakub Tallinna ülikooli praegune rektor

 (32)
Mailis Repsi ja Jaak Aaviksoo kohtumine
Jaak AaviksooFoto: Ilmar Saabas

Tallinna tehnikaülikooli rektoriks tagasi kandideerival Jaak Aaviksool on ka kaks konkurenti - Tallinna ülikooli praegune rektor Tiit Land ja tehnikaülikooli inseneriteaduskonna ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski, edastab ERRi uudisteportaal.

Tallinna tehnikaülikooli eelmise rektori Andres Keevalliku andmeil on valimiskomisjonile esitatud ka Landi ja Kurnitski kandidatuurid, kusjuures keemiaprofessor Landi esitajate seas on mitu Teaduste Akadeemia akadeemikut.

Kolmas kandidaat, tehnikaülikooli hoonete energiatõhususe ja sisekliima professor Kurnitski (sündinud 1970) on kaitsnud doktorikraadi hoonete tehnosüsteemide alal Helsingi tehnikaülikoolis. Sarnaselt Aaviksooga on ka Kurnitski akadeemik, ta valiti Teaduste Akadeemia liikmeks 2018. aastal.

Mitme kandidaadid esitamist kinnitas laupäeval ERR-ile ka Tallinna Tehnikaülikooli valimiskomisjoni esimees Tõnis Kanger, kuid tema keeldus nimesid nimetamast, viidates, et ülikooli nõukogus heaks kiidetud kandidaadid avalikustatakse 13. märtsil.

Kandidaatide esitamise tähtaeg möödus reedel kell 17.00. Aaviksoo kinnitas oma kandideerimist reedel. Aavikso sõnul esitasid tema kandidatuuri viis nõukogu liiget pluss mitmed tehnikaülikooli teaduskonnad.

Rektori valib Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu 18. mail 2020. Rektor astub ametisse 1. septembril 2020.