Jaak Aab plaanib pooled õpilased Harjumaal ja Ida-Virumaal koju jätta

 (302)
Valitsuse pressikonverents 10.12.20
Valitsuse pressikonverents 10.12.20Foto: Tiit Blaat

Haridusminister Jaak Aab teeb homme valitsusele ettepaneku lasta Harjumaal ja Ida-Virumaal koolidesse tagasi 1.-4. klassi õpilased ning koolilõpetajad. Ülejäänud õpilastel tuleks koju jääda.

Valitsus ja teadusnõukoda kogunevad teisipäeval taas, et arutada koroonaviiruse epidemioloogilist olukorda Eestis. Haridusminister Jaak Aab plaanib teha teadusnõukojale ja valitsusele ettepaneku, mille kohaselt saaksid pärast koolivaheaja lõppemist Harjumaal ja Ida-Virumaal koolidesse naasta 1.-4. klassi õpilased ning koolilõpetajad (9. ja 12. klass).

Teiste klasside õpilased jätkaksid õppetööga distantsilt.

"Praegune seis lubab ülejäänud Eesti suhtes teha ettepaneku lubada pärast vaheaja lõppu kõik üldhariduskoolide õpilased kooli kontaktõppesse," ütles Aab. "Kui aga nakatunute hulk lähiajal jõudsalt kasvab, tuleb kaaluda muidugi rangemat lähenemist. Täiendavate piirangute vajalikkus tuleb igal juhul ära otsustada hiljemalt 7. jaanuaril."

Talvine koolivaheaeg lõppeb üldhariduskoolides 10. jaanuaril.

"Ettepanekud tuginevad haridus- ja teadusministeeriumis välja töötatud stsenaariumidele," ütles Aab. "Stsenaariumide koostamisel oleme lähtunud sellest, et nii õppetöö kui huvitegevuse korraldamisel on tarvis paindlikkust ning lähtuda tuleb piirkonna epidemioloogilisest olukorrast."

Valitsus teatas 9. detsembril, et 14. detsembrist alates on koroonaviiruse leviku tõttu suletud kõik õppeasutused: üldhariduskoolid, kutsekoolid, rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid.

Kontaktõpe võib praeguse korra järgi toimuda vaid hariduslike erivajadustega õpilastele, ja kui usaldusmeetmeid kasutatakse, on lubatud personaalsed konsultatsioonid, olümpiaadide pidamine, praktika ja eksamite sooritamine. Õppeasutused võivad kasutada distantsõppe vormi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!