Jaak Aab: neljapäeval peaks jõudma lennuk isikukaitsevahendite kahe nädala varuga

 (61)
Valitsuse pressikonverents 13.02.2020
Valitsuse pressikonverents 13.02.2020Foto: Priit Simson

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul on Eesti haiglatel praegu nädala varu isikukaitsevahendeid, kui olukord peaks minema järsku kriitilisemaks.

Aab ütles täna "Terevisioonis", et sel nädalal peaks jõudma Eestisse lennuk isikukaitsevahendite varuga. "Seda lennukit pakitakse praegu Hiinas kokku neljapäevaks. Kas ta siis jõuab, me pole kindlad, aga suhteliselt tõenäoliselt saame, sest ettemaks on tehtud. See kataks umbes kaheks nädalaks kõigi vajaduse, mis puudutab riigiasutusi, haiglaid ja hooldekodusid."

Minister sõnas, et koostööd tehakse Hansapostiga, kellel on Hiinast kaupade toomise kogemus.

Aab ütles, et praegu on haiglatel olemas vähemalt nädala varu isikukaitsevahendeid, kui peaks juhtuma, et rohkem inimesi tuleb hospitaliseerida. "Selle nädala jooksul püüame leida lahenduse, et need varud suureneksid."

Ministri sõnul on peagi tulemas ka miljonid kirurgilised maskid, mida saavad kasutada riigiasutused. "Soovime nendes kogustes juba sellel nädalal neid saada," ütles Aab.

Aab on määratud eriolukorra tööde juhiks, kes peab tagama desinfitseerimis- ja isikukaitsevahendite olemasolu väljaspool tervishoiu- ja sotsiaalhoolekandesüsteemi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!