Ivor Onksioni tööaeg linnaarhiivis jäi lühikeseks

 (81)
Ivor Onksion - Keskerakonna tankist või üliagar jünger?
Jaak Juske ja Ivor Onksion (vasakult) Foto: SDE

Eelmisel nädalal Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Hannes Rummi kirjavahetuse varguse ja väljatrüki oma peale võtnud keskerakondlase Ivor Onksioni tööaeg Tallinna linnaarhiivis jäi lühikeseks.

Ivor Onksion oli Tallinna linnaarhiivis ametis 21. novembrist kuni 31. detsember 2011.

Linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas ütles Delfile, et Ivor Onksion töötas arhiivi informatsiooni ja teadusliku uurimistöö sektoris spetsialisti ametikohal 0,7 koormusega.

Arjakase sõnul jäi tema tööaeg lühikeseks, sest käskkiri teenistusse võtmiseks oligi tehtud kuni 31. detsembrini.

"Ta tegeles meil andmete sisestamisega linnaarhiivi infosüsteemi," kirjeldas Arjakas Onksioni tööülesandeid. "Üsna kiiresti sai selgeks, et rahulik arhiivitöö ei ole tema jaoks sobilik."

Arjakase sõnul arutati võimalusi kasutada Onksioni lugemissaalis uurijate teenindamisel ning pikendada lugemissaali tööaega, kuid Onksion ei pidanud vajalikuks oma teenistuse aega pikendada.

"Põhjalikku hinnangut tema tööle on raske anda, sest ta oli arhiiviga seotud vaid mõne nädala ning vahel olid veel jõulupühad," täpsustas Arjakas.

Arhiivi juhataja lisas, et Ivor Onksionil on üsna laialdased teadmised ajaloost ning 21. Koolis õppides oli ta gümnaasiumiastmes kaks korda üleriigilise ajalooolümpiaadi võitjate seas.