Ivari Padar: valitsus ei pidanud kümne aasta eest Estonia huku uut uurimist põhjendatuks

 (178)
Ivari Padar intervjuul.collection
Ivari PadarFoto: Andres Putting

Aastal 2009 rahandusministrina Andrus Ansipi valitsusse kuulunud sotsiaaldemokraat Ivari Padari sõnul polnud valitsuse hinnangul uue uurimise alustamiseks piisavalt alust.

Teisipäevases ETV saates "Suud puhtaks" ütles aastatel 2005–2009 valitsuse uurimiskomisjoni juhtinud endine riigiprokurör Margus Kurm, et toona Andrus Ansipi juhitud valitsus võttis komisjoni järeldused teadmiseks ja nende alusel ei tehtud midagi.

"Nii nagu mina mäletan, see ülevaade, mis valitsuskabinetile esitati, oli piisavalt selge ja arusaadav, et mitte alustada uut uurimist," ütles Padar Delfile.

Kümne aasta eest valitsust juhtinud reformierakondlast ja praegust Euroopa Parlamendi saadikut Andrus Ansipit pole õnnestunud kolmapäevast saadik telefoni ega e-posti teel kommentaariks tabada.

Valitsuse komisjoni 2009. aasta veebruaris valminud aruanne Estonia huku põhjuste selgitamiseks ei välista stsenaariume, mis eeldavad auku laeva põhjas. Raporti koostanud komisjoni esimees Margus Kurm on öelnud, et kõikvõimalike vandenõuteooriate ümberlükkamiseks tuleb uuesti uurida laeva keret.