Ivari Padar: eelarve arutelude ajakirjandusse toomine on märk lähenevatest valimistest

 (9)
Ivari Padar
Ivari PadarFoto: Ilmar Saabas

Valitsusel kohustus oma kärpekava opositsiooniga ja avalikkusega jagada, leidis eelmine rahandusminister ja praegune europarlamendi liige Ivari Padar (SDE).

“Omast kogemusest ütlen, et eelarve arutelude varajases faasis ajakirjandusse tilgutamine on märk lähenevatest valimistest. Iseenesest on rahandusminister ju käitunud õigesti, terve eelmise aasta lõpu on ta toonud valitsuse ja parlamendi ette võimalusi, kuidas eelarvet suurendada. Omaette küsimus on, kui õigeaegsed ja ettevalmistatud need ettepanekud on," ütles Ivari Padar pressiteenistuse vahendusel.

"Küll aga hämmastab mind valitsusliikmete käitumine olukorras, kus nad on ise koalitsioonilepingusse pannud lubaduse, et uuest aastast langetatakse tulumaksu 1 protsendi võrra. Sel on otsene seos eelarvega ja mõju kogu Eesti elule, sest on ju teada, et eelarvesse jääb laekumata üle 70-80 miljoni euro," leidis Padar.

"Nii pean loomulikuks, et valitsus oma plaane teistega jagab, sest nii opositsioonil kui ka avalikkusel on kõrgendatud huvi, kuidas antud situatsiooniga toime tullakse ning kust kärbitakse, et lubatu ellu viia," jätkas ta.