Itaalias kinnipeetud ristluslaeval töötav eestlane: koroonaviiruse kinnitamisel peame kaks nädalat merel karantiinis olema

 (75)
Täiendatud kell 20.45! Täna ei pääse laevalt keegi
Costa Smeralda Itaalias.
Costa Smeralda Itaalias. Scanpix

Täna keelati Itaalias ligi 6000 reisijal ristluslaevalt lahkumine, kuna kahel laeval viibival Hiina reisijal kahtlustatakse koroonaviirust. Laeval töötav eestlane ütles, et praegu oodatakse haigestunud reisijate testide tulemusi, mis otsustab laeva karantiini või inimeste lubamise mandrile.

Täna hommikul jõudis Roomast 80 kilomeetri kaugusele Civitavecchia sadamasse ristluslaev Costa Smeralda. Siiski ei lubatud reisijaid ega meeskonda mandrile, kuna kahel Hiina reisijal kahtlustatakse koroonaviirust.

Kella 20 ajal õhtul ütles laeval töötav eestlane, et esialgsetel andmetel testid viirust kellegi puhul ei näidanud, kuid tulemusi veel kinnitatud ei ole.

Sellegipoolest ei lasta täna veel kedagi laevalt maha ja homme on lootust pääseda neil, kes seda täna pidid saama.

"Hommikul umbes kümne ajal pidime töötajatega minema meeskonnatuurile Rooma," rääkis laeval töötav eestlane. Siis aga teatati, et tuleb pisut oodata. "Selline lühiajaline ootamine enne laevalt lahkumist on tavaline, sest dokumentidega tegelemine võtab aega," selgitas ta.

Siis teatati, et laeval viibivad kaks hingmisraskuste ning palaviku käes kannatavat hiinlast ning kedagi pardalt maha ei lubata. "Ainult arstid võisid laeva ja sadama vahelt käia," märkis töötaja. Hiinlaste kajut suleti karantiiniks ning seal võivad käia vaid arstid.

"Inimesed laeval räägivad, et kui hiinlastelt leitakse koroonaviirus, siis peame minema 15 päevaks merele karantiini," selgitas ta. Hiinlastele tehti testid ning laevalviibijad peavad paar tundi testide tulemusi ootama. Räägitakse, et 6000 reisijast on pardal hiinlasi umbes 800.

Seotud lood:

Töötajad olevat üldiselt rahulikud, pigem on ärevust ja närvilisust märgata reisijate seas. "Nemad istuvad kohvrite otsas suurtel üldaladel, töötajatel on pisut paremad olud," sõnas eestlane. Toidust ja joogist puudu ei tule, kuna tegemist on suure kruiisilaevaga, kus viibib ligi 6000 reisijat ning umbes 1600 töötajat.

Siiski oli töötaja väitel pisut hirmus hakanud siis, kui ta nägi BBC otseülekannet laevast. "Siis hakkasid teised väljaanded ka toimunut kajastama ja see tekitas pisut ärevust," nentis ta.

"Kui käisime töötajate sööklas, siis seal rõhutati, et köhides tuleb suu katta küünarnuki, mitte käega," märkis ta veel. Kuigi koroonaviirusele pole veel kinnitust, tegeletakse juba ennetustööga, et testide positiivse tulemuse korral nakkuse levikut võimalikult palju piirata.

Costa Smeralda laev sõidab kuue linna vahelt ning kruiis kestab nädala. Siiski tuleb pardale uusi reisijaid ja lahkub eelmiseid iga päev. Reisijad saavad lõbusõitu alustada neile sobivast linnast. Koroonaviiruse kahtlusega paar lendas enne lõbusõidule siirdumist 25. jaanuaril Hongkongist Milanosse, kust nad ka kruiisi alustasid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!