Isolatsiooni eiranud ja Narvas seigelnud koroonahaiget võib oodata trahv

 (310)
Koroonahaige külastas Narva Vaba Lava.
Koroonahaige külastas Narva Vaba Lava.Foto: Dmitri Fedotkin

Terviseamet teatas, et Tartumaa koldest nakkuse saanud inimene väisas Narvas Ingeri hotelli ja Fama keskust. Isolatsioonireegleid eiranud inimest võib oodata trahv.

Terviseameti pressieindaja Eike Kingsepp nentis, et Narvas seigelnud koroonahaiget võib oodata trahv. Koroonahaigel olid viiruse sümptomid kogu Narva külastuse ajal.

"Täna arutame, kas määrata talle trahv või mitte," rääkis Kingsepp. Ta ei osanud täpsustada trahvi suurust. Kui Narvat külastanud inimesele määratakse rahatrahv, selgub selle suurus tänase päeva jooksul.

Terviseamet ütles varem, et otsustas mitte trahvida inimest, kes koroonaviiruse sümptomitega Tartus erinevaid asutusi külastas. Otsus langetati sedasi nii, kuna vaid ühe külastuse ajal kahtlustas ta koroonaviirust, varem pidas tartlane sümptomeid perearstiga konsulteerides angiiniks.

Märtsi keskel kirjutas Delfi, et karantiini rikkujaid ootab 2000 euro suurune trahv. See trahv ootas toona neid, kes olid saabunud välisreisilt ning ei püsinud kaks nädalat kodus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!