Isamaa ja RP liit sama popp kui Reformi

 (64)

Hoolimata Res Publica madalseisust tõstab Isamaaliidu jätkuv edu liitpartei populaarsuselt kohe Reformierakonna kannule. Keskerakond püsib veel siiski püüdmatus kauguses.

TNS Emori värske erakondade populaarsusuuringus ei kajastu aga veel keskerakondlase Tõnis Bittmani ja respublikaan Oleg Rebase lindiskandaali mõju. See, kas bittmangate toob erakonnale juurde plusse või hoopis miinuseid, selgub mai alguseks, kirjutab Postimees.

Siis selgub seegi, kuidas mõjub Isamaaliidu ja Res Publica populaarsusreitingule nädal tagasi langetatud otsus panna leivad ühte kappi.

Isamaaliit on praegu tõusnud poliitedetabeli auhinnalisele kolmandale kohale. Res Publica reiting on aga sama aasta jaanuarist ligi kümme korda kukkunud. Märts kukutas respublikaanid taas alla valimiskünnise.

Märtsi andmete järgi kuuluks Isamaaliidu ja Res Publica liidule rahva silmis tugev positsioon. Keskerakonnale jäädakse küll alla kaheksa protsendipunktiga, ent reformiparteist lahutab neid vaid üks protsendipunkt.

TNS Emori värske erakondade populaarsusuuringu käigus intervjueeriti märtsis 771 valimisealist Eesti kodanikku vanuses 18-74.