IRLi nimekirja eripära: kõik kandidaadid on valituks osutumise korral valmis Euroopa Parlamenti tööle asuma

 (31)
iRL andis valimisnimekirja üle
IRLi peasekretär Tiit Riisalo sõnul on IRLi nimekirjas olevad isikud valituks osutumise korral valmis Euroopa Parlamenti tööle asumaFoto: Martin Dremljuga

Kommentaarides TNS Emori uuringut europarlamendi valimiste osas, ütles IRLi peasekretäri Tiit Riisalo, et IRL-i nimekiri Euroopa Parlamendi valimistel on tugev ning mõistagi on erakonnal hea meel, et valija seda hindab.

Riisalo sõnul on IRLi nimekirja eripära see, et kõik IRLi nimekirjas olevad isikud on valituks osutumise korral valmis Euroopa Parlamenti tööle asuma. "Teiste erakondade kohta sama öelda ei saa," märkis ta.

"Oleme eelseisvate valimiste keskseks teemaks võtnud Eesti elatustaseme ja julgeoleku kasvu ning Putini korruptiivse mõjuvõimu vähendamise Euroopas," tutvustas peasekretär erakonna valimisplaani. "Seoses Ukraina sündmustega on hakanud inimesed mõistma, et Putini korruptsioon kahjustab meie julgeolekut ja elatustaset."

Riisalo sõnul on IRL-il viiest punktist koosnev plaan, mille abil vähendada Venemaa korruptiivset mõjuvõimu Euroopas ning tagada parem elatustase Eestis.

Euroopa Parlamendi valimiste eel läbi viidu küsitluse järgi eelistaks kõige suurem osa vastanutest ehk 17 protsenti hääletada Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) poolt, ilmneb ERRi uudistetoimetuse poolt tellitud TNS Emori uuringust.

Reformierakonna, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetus on europarlamendi valimiste kontekstis võrdne.