IRLi esinumber Lääne-Virumaal on Marko Pomerants

 (15)
IRL suurkogu
Marko Pomerants IRLi suurkogulFoto: Eero Vabamägi

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Lääne-Viru piirkonna juhatus kinnitas saadikukandidaadid 2015. aasta riigikogu valimisteks. Nimekirja juhib riigikogu liige ja IRL Lääne-Viru piirkonna esimees Marko Pomerants.

Erakonna teatel kandideerivad nimekirjas veel ettevõtja Einar Vallbaum, Rakvere linnapea Mihkel Juhkami, Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli rektor Helle Noorväli, Rakvere Haigla juhataja Ain Suurkaev, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets ning EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu.

"Olen seisukohal, et oleme suutnud kokku panna asjatundliku ja tugeva meeskonna, kus on haritust, elukogemust, sotsiaalsust, ettevõtluse, riigi ja omavalitsuse tundmist," ütles IRL Lääne-Viru piirkonna juhatuse liige Kert Karus. "Sellisest meeskonnast paljud erakonnad unistaksid."

Karuse sõnul ei ole vähetähtis ka asjaolu, et kõik kandideerijad on Lääne-Viru maakonna elanikud, keda Eesti riigi poliitika vajab rohkem, kui nemad poliitikat. "Ükskõik milline kandidaat meie nimekirjast suudaks meie kodumaakonda riigitasandil hästi esindada," ütles Karus.

IRLi volikogu, mis kinnitab lõplikult valimisnimekirjad, koguneb sellel laupäeval Tallinnas.