DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

IRL: saame hääled ka Rahvaliiduta kokku

 (46)
IRL: saame hääled ka Rahvaliiduta kokku
Foto: Ilmar Saabas

Isamaa ja Res Publica Liidu peasekretär Margus Tsahkna on optimistlik, et riigikogus arutlusel olev eelarvekärbete ja riigi tulude suurendamise eelnõu võetakse vastu ka ilma Rahvaliidu häälteta.

"Meie eelnõu on riigikogus arutlusel. Koalitsioon Reformierakonnaga tagab sellele 50 häält, kui me suudame need asjad selgeks rääkida. Täna teatasid ka rohelised, et saavad aru riigi raskest olukorrast. Küll see toetus ka tuleb," kommenteeris Tsahkna Delfile olukorda riigi eelarvepositsiooni parendamise rindel.

Tema kinnitusel ei ole poliitkemplemine IRLi jaoks nendel läbirääkimistel üldse mingi teema olnud ja Mart Laari kiri erakonnakaaslastele, kus küsiti, mis kasu on Rahvaliidust, oli objektiivne pilt koalitsiooniläbirääkimiste raames toimunud eelarveläbirääkimistelt: "Tähtis on eelarveküsimus. Sellest me ei pääse kuhugi. Kõik muud küsimused, et kes kellega käib või ei käi, need ei ole Eesti riigi saatusele olulised."


Negatiivse lisaeelarve maht praeguse kahe eelnõuga kokku on 6,175 miljardit krooni. See hõlmab varasemat kokkulepet eelarvepositsiooni parandamiseks 2,6 miljardi krooni ulatuses  ja uut lisanduvat kokkulepet 3,4 miljardi krooni ulatuses.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.