IRL saadab Viktoria Ladõnskaja valimistel Savisaare ja Pentus-Rosimannuse vastu

 (108)
Viktoria Ladõnskaja
Viktoria LadõnskajaFoto: Ahto Sooaru

Delfile teadaolevalt on endine Eesti Ekspressi ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja eelseisvatel valimistel IRLi esinumber Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas.

Algselt pidi selles ringkonnas IRLi esinumber olema erakonna aseesimees Eerik-Niiles Kross, kuid temast sai üleöö Reformierakonna liige.

Viktoria Ladõnskaja esinumbriks panemine on IRLi poolt ootamatu samm, sest samas piirkonnas kandideerivad kogenud poliitikud nagu Edgar Savisaar ja Keit-Pentus Rosimannus. Seega usaldab IRL Ladõnskajale valimisringkonna, kus on oodata riigikogu valimiste ühte tulisemat võitlust.

Delfi andmetel koguneb IRLi volikogu ametlikult valimisnimekirju kinnitama 13. detsembril. Allikate sõnul soovib IRL esinumbriks panna koguni neli uut inimest, kes varasemalt riigikogu valimistel kandideerinud ei ole. Lisaks uuele tulijale Ladõnskajale on Võru-, Valga- ja Põlvamaal suure tõenäosusega IRLi esinumber teletäht Maire Aunaste. Hiiu-, Saare- ja Läänemaal paneb IRL oma panused endisele kapo juhile Raivo Aegile ning Ida-Virumaal on IRLi esinumber Anvar Samost.