IRL on "Kodukulud alla" video ära peitnud

 (138)
IRL on "Kodukulud alla" video ära peitnud
Foto: Ilmar Saabas

Isamaa ja Res Publica Liidu 2011. aasta valimislubadus "kodukulud alla!" mõjub seoses elektrihinna peatse tõusuga täna ämbrisseastumisena. Hoolimata lubadusest on kodukulud enamiku inimeste jaoks viimastel aastatel pigem tõusnud.

Ehkki erakonda kuuluv majandusminister Juhan Parts eitab, et IRL on taganenud 2011. aasta riigikogu valimiste eel antud lubadusest ning et inimesed ei ole saanud toimuvas kaasa rääkida ega seda mõjutada, on erakonna kodulehelt omaaegne madalate kodukulude reklaamvideo tagasihoidlikult kokku korjatud.

Ekraanitõmmis IRLi kodulehelt

Täpsemalt, Youtube'i keskkonnas asunud video on muudetud privaatseks, nagu juurseolevalt ekraanitõmmiselt näha:

Ekraanitõmmis IRLi kodulehelt

Leidsime selle meenutuseks siiski üles:

"Kommunaalmonopolide ohjeldamine ja kortermajade soojustamine – IRLi algatusel vastu võetud monopolide ohjeldamise seadusega seati ranged piirid vee-, kütte- ja gaasimonopolidele ning kaitstakse senisest rohkem tarbijate ehk koduomanike huve. IRL peab oluliseks jätkata ulatuslikult riigi toel korterelamute soojustamist, et aidata inimestel säästa energiat ja koos sellega raha. Alandame nende sammudega koduomanike kütte- ja veekulusid kuni poole võrra," tõotati valimiste eel.

IRL teatas aga, et panustab oma valimislubaduste täitmisse ja ei ole vähimalgi määral taandunud lubadusest tegeleda kodukulude alandamisega.

"IRL ei ole lubanud riigipoolset elektri- ja soojahinna alandamist," tuletas IRLi pressiesindaja Kaido Kukk meelde.