IRL-i fraktsioon toetas üksmeelselt Reinsalu jätkamist justiitsministrina

 (12)
Valitsuse pressikonverents
Urmas ReinsaluFoto: Ilmar Saabas

Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioon otsustas üksmeelselt toetada justiitsminister Urmas Reinsalu jätkamist ministrina ja leidis, et ta ei pea tagasi astuma.

„Loevad Urmas Reinsalu teod, mida ta on teinud ministrina, sealhulgas naistevastase vägivalla vastu võitlemisel. Mitte ebaõnnestunud sõnakasutus, mille kohta ta on ise andnud piisavad selgitused,“ ütles IRL-i riigikogu fraktsiooni juht ja erakonna esimees Helir-Valdor Seeder.

„Kahetsusväärselt on Urmas Reinsalu kirjast välja rebitud üks ebaõnnestunud väljend ja sellega moonutatud kogu kirja sõnumit ja mõtet. Seda võimendatakse ja kasutatakse praegu opositsiooni poolt ära ühiskonnas ebastabiilsuse, vastasseisu ja valitsuse siseste vastuolude tekitamiseks,“ sõnas Helme.

„Urmas Reinsalu on oma tegevusega justiitsministrina tõestanud vastupidist. Ta on loonud õigusliku raamistiku igasuguse vägivalla ennetamiseks ja vähendamiseks ühiskonnas, sh ka naistevastase vägivalla vähendamiseks,“ ütles Seeder.

Reformierakond andis Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluvale justiitsministrile tänaseni aega ametist tagasi astuda, vastasel juhul ähvardab Reinsalu riigikogus umbusaldusavaldus. Oma toetust Reinsalu umbusaldamisele on väljendanud ka mitmed Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Keskerakonna saadikud.

Tagasiastumist nõutakse Reinsalult lõppenud nädalal Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloo tõttu, milles ta nimetas "kanakarjaks" kriitikuid, kes taunisid Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kontsertetenduse korraldamise andmist teatrile NO99. Lisaks väljendas Reinsalu samas arvamusloos kahetsust, et on varem naistevastase vägivalla hukka mõistnud.