IRL andis koalitsioonipartnerite nõudmistele järele: Elmar Vaher kinnitatakse taas PPA peadirektoriks

 (72)
Helir-Valdor Seeder ja Elmar Vaher
Helir-Valdor Seeder ja Elmar VaherFoto: Kollaaž

IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder ütles Delfile, et IRL-i riigikogu fraktsioon otsustas täna anda oma nõusoleku Elmar Vaheri uuesti Politsei- ja Piirivalveameti peadirektoriks kinnitamiseks. Seeder märkis siiski, et otsus ei sündinud üksmeelselt.

Seedri sõnul polnud ta kursis, et PPA peadirektori ametiaeg sel nädalal läbi saab, kuna siseminister Andres Anvelt ei olnud sellest teavitanud. Seeder märkis, et otsuse väljakujundamie võttis aega, kuna fraktsiooni jaoks oli ebaselge, kas Vaherit võib pidada vastutavaks idapiiri väljaehitamise planeerimisel tehtud vigade eest.

Seeder märkis ka, et ei mõista, miks võeti valitsuse istungi pärvakorrast välja KAPO peadirektori Arnold Sinisalu uueks ametiajaks volituste andmise küsimus. Tema sõnul pole IRL-i fraktsioonil olnud Sinisalu kandidatuuri osas mitte migisuguseid vastuväiteid.

Läinud nädalal jäeti valitsuse istungi päevakorrast välja Vaheri ja KAPO peadirektori Arnold Sinisalu uuesti ametisse nimetamist käsitlev punkt, kuna IRL ei olnud küsimuses seisukohta võtnud. Praegu on seetõttu Vaheri ametinimetus Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja varade alal peadirektori ülesannetes.