Irja Lutsar koroonaviiruse teisest lainest: praegu pole vaja piiranguid kehtestada, muidu need edaspidi ei tööta

 (98)
Irja Lutsar koroonaviiruse teisest lainest: praegu pole vaja piiranguid kehtestada, muidu need edaspidi ei tööta
Foto: Andres Putting

Eesti ekspertide hinnangul on nii-nimetatud uue koroonapuhangu näol esialgu tegu üksikute suuremate nakkuskolletega, mitte viiruse teise lainega.

Professor Irja Lutsari sõnul võib suurenenud haigusjuhtude taga olla asjaolu, et mitmetes riikides oli koroona suhteliselt vähe levinud ja nüüd on haigus jõudnud piirkonadesse, mis ennist jäid sellest suuresti puutumata, vahendab ERR.

Lutsari arvates on piirangute kehtestamisel oluline nii nende õigeaegsus kui ka mahavõtmine, sest liigne kiirustamine mõlemal juhul teeb kasu asemel kahju.

Ka Eestis leidub neid, kelle arvates tuleks hakata uusi piiranguid kehtestama, siis Lutsar seda vajalikuks ei pea.

"Kui me kehtestame piiranguid praegu, kui meil õieti neid nakatunuid ei ole, selle aja peale, kui neid vaja läheb on elanikkond tüdinud ja siis meie piirangud ei tööta," sõnas ta.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma arvas, et senisest arvukam testimine on üheks põhjuseks, miks haigestunute arv Euroopas kiiresti suureneb. Samuti ei pruugi 14 päeva haigestumiste arvu kasv olla tõsine ohumärk.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!