Interpoli esindaja: Eesti it-kuritegevus lööb Euroopas laineid

 (11)
Interpoli esindaja: Eesti it-kuritegevus lööb Euroopas laineid
Eesti mees maailmapolitseis: Lenno Reimand arvab, et Euroopa riikide karistusregistrid tuleks ühtlustada, muidu jäävadki “rändtirtsud” tingimisi karistusi kollektsioneerima. Vallo Kruuser / Eesti Ekspress

Interpoli esindaja Europoli juures Lenno Reimandi sõnul on Eesti peamiselt n-ö kuritegevust eksportiv riik ning kuigi Põhjamaades ja Suurbritannias tegelevad Eestist pärit kurjategijad peamiselt röövide ja vargustega, siis tõeliselt laineid lööb Euroopa politseinike hulgas hoopis Eesti juurtega it-kuritegevus.

Euroopa politseiameti (Europol) juures Interpoli esindav Reimand rääkis intervjuus Vikerhommikule, et kui tuua paralleele majandussektoriga, siis Eesti on peamiselt kuritegevust eksportiv riik, vahendab ERRi uudisteportaal.

Reimandi sõnul paistab Eesti teatud riikides silma, eriti lähivälismaal, Põhjamaades, Suurbritannias ja mõnes teises riigis ning seda lihtsamate röövide ja vargustega seoses.

"Aga laineid lööme me rohkem infotehnoloogiakuritegevusega. Selles vallas on Eesti kuulsus kahjuks negatiivne ja on mitmeid juhtumeid, milles Eestit pärit isikud on ka kogemustega uurijaid üllatanud oma nutikuse ja võimekusega," ütles Reimand.

Europol on Euroopa Liidu õiguskaitseasutus, mis tegeleb kriminaaljälituse alase teabe vahetamise ja analüüsimisega.

Tema ülesanne on parandada ELi õiguskaitseasutuste vahelist koostööd ning seda tõhustada, ennetades raskeid rahvusvahelisi kuritegusid ja terrorismi ning võideldes nende vastu. Eesmärgiks on turvalisem Euroopa kõigile ELi kodanikele.