Interpol otsib ametlikult kaheksat eestlast, Krossi nende seas pole

 (59)
käerauad
Foto: Andres Putting

Interpoli tagaotsitavate nimekirjas on praegu kaheksa eestlast, kelle seas (vähemalt praegu) pole Arctic Sea kaaperdamist uuriva Vene uurimiskomitee poolt tagaotsitavaks kuulutatud Eesti endist luurekoordinaatorit Eerik-Niiles Krossi.

Taga otsitakse näiteks Meelis Rihet, kes tulistas 1999. aastal pähe inimest, kes oli kriminaalmenetluse oluliseks tunnistajaks. Rihele määrati karistuseks üheksa aastat vangistust, kuid Rihe lahkus Eestist 2002. aastal, kirjutab Õhtuleht.

Samuti otsib Interpol Kain Laidveed, kes on kahtlustatav raskes narkokuriteos ja kes võib viibida Hispaanias. Veel kuulub tagaotsitavate nimekirja Veljo Sedrik, keda kahtlustatakse 2005. aastal toime pandud tapmises.

Samuti on Interpoli kodulehel tagaotsitavana üleval Andrei Karanets, kes süüdistuse kohaselt peksis ja kägistas möödunud aasta aprillis koos Viktor Kabanoviga Viljandis taksojuhti. Siis viskasid mehe tiiki, kus ta uppus. Karanets ja Kabanov varastasid auto ja kütust ning lahkusid Eestist. 28. aprillil peeti Saksamaal kinni üks ning järgmisel päeval teine kahtlustatav. Mehed toodi Eestisse juba juunis, kus nad on juba ka kohtu all.